Samochód, którym Zupa Na Plantach niesie pomoc bezdomnym

Samochód, którym Zupa Na Plantach niesie pomoc bezdomnym

Rzadko proszę o pomoc, ale dziś się ośmielam, bo naprawdę jej potrzebujemy. Jedną z cech charakterystycznych Zupy na Plantach jest to, że działamy na ulicy. Nie czekamy aż wykluczeni do nas przyjdą, ale szukamy ich tam, gdzie żyją na co dzień.

Dlatego w każdą niedzielę spotykamy się z nimi na posiłkach i rozmowach na Plantach, dlatego dwa razy w ciągu tygodnia, późnym wieczorem, ludzie z naszej ekipy jeżdżą i odwiedzają tzw. „miejsca niemieszkalne”, w których mieszkają ludzie (czasami w takich warunkach, że większość z nas nie potrafi sobie tego nawet wyobrazić). Na pustostany, wagony, działki, obozowiska namiotowe. Żeby sprawdzić, co u nich, żeby zobaczyć czego potrzebują, żeby zobaczyć w jakim są stanie i czy nie trzeba ich przewieźć do szpitala w nagłych wypadkach albo jakiejś innej specjalistycznej instytucji, ale też żeby po prostu pogadać przy herbacie i kanapce.

Ponieważ działamy w terenie, potrzebujemy samochodu, który – poza wymienionymi wyżej cyklicznymi aktywnościami – umożliwia nam przewożenie chorych na SOR, pomoc w przeprowadzkach spod mostów do mieszkań, dowożenie żywności do przytulisk i schronisk dla bezdomnych.

Niemalże rok temu pisaliśmy Wam o parze, której urodziło się dziecko. Parze w kryzysie bezdomności, mieszkającej w namiocie pod jednym z krakowskich mostów. Matka dziecka z powodu poważnych problemów zdrowotnych w ogóle nie wiedziała, że jest w ciąży. Na szczęście ojciec dziecka w porę dał nam znać, że jego partnerce coś dolega. Dzięki temu, że w środku nocy szybko udało nam się dojechać na miejsce, a młoda lekarka z naszej ekipy wstępnie zbadała kobietę i od razu wzięliśmy ją do szpitala, następnego dnia na świecie pojawił się zdrowy chłopczyk. Nie moglibyśmy tego zrobić, gdybyśmy nie dysponowali samochodem, powszechnie nazywanym Zupowozem.

Niestety dotychczasowy Zupowóz już nie wyrabia. Dlatego ośmielamy się prosić o wsparcie, żeby móc zakupić porządne auto, które pozwoli nam dalej działać na rzecz osób najbardziej wykluczonych i ubogich.

Przelewu można dokonać za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/byggcs

Za każdą złotówkę, każde udostępnienie i każde zachęcenie Waszych przyjaciół i znajomych do wsparcia, bardzo, bardzo dziękuję.