o mnie

Kim jestem?

Wszystko zaczęło się, kiedy byłem w pierwszej klasie liceum. To wtedy po kilku miesiącach wagarów i pakowania się w różne inne problemy, rzuciłem szkołę i wyjechałem na pół roku do Taizé we Francji. Kiedy patrzę dziś na swoją wrażliwość, na mój sposób myślenia o Bogu i wierze,  i w ogóle na wszystko, co robię, wiem, że tamta decyzja, że tamten szalony zryw, który mi (prawie) wszyscy odradzali, to było coś, co ukształtowało we mnie wszystko, co najważniejsze.

Na studiach trafiłem do Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka. Duszpasterzem był wtedy o. Adam Szustak OP (wtedy jeszcze mało komu znany zakonnik). To dominikanom zawdzięczam odwagę w poszukiwaniu Boga i szukaniu sposobów na dzielenie się wiarą „wszędzie, wszystkim i na wszelkie możliwe sposoby”.

Również na studiach (w 2009 roku) trafiłem jako młody praktykant do powstającego wtedy jezuickiego portalu DEON.pl. Tu nauczyłem się dziennikarskiego fachu. Bardzo bliskie są mi jezuickie zasady rozeznawania, wychodzenia na granice i szukania Boga we wszystkim. Dziś jestem redaktorem naczelnym DEON.pl.

W 2014 roku wraz z ks. Janem Kaczkowskim otrzymałem dziennikarską nagrodę ŚLAD imienia biskupa Chrapka (więcej na ten temat tutaj).

1967_900_900

W 2015 roku z tym samym księdzem Kaczkowskim napisaliśmy razem książkę „Życie na pełnej petardzie – czyli wiara, polędwica i miłość”. Współpraca z nim to była jedna z najpiękniejszych i najbardziej poruszających przygód w moim życiu. I ogromny zaszczyt.

11082274_826509400719426_4857354053730347088_o

W 2016 i 2017 roku na rynku pojawiły się dwa wywiady książkowe mojego współautorstwa z s. Małgorzatą Chmielewską – „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie” oraz „Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego”. Ta współpraca otworzyła moje oczy na problem wykluczenia i nierówności społecznych.

W 2018 roku razem z Grzegorzem Kramerem SJ i Łukaszem Wojtusikiem, trochę wkurzeni na otaczającą nas kościelną rzeczywistość, nagraliśmy nasze szczere rozmowy o wierze, wątpliwości i poszukiwaniu Boga. Tak powstała książka „Łobuzy. Grzesznicy mile widziani”.

Pod koniec 2016 roku razem z grupą znajomych zainicjowaliśmy ruch społeczny wspierający osoby doświadczające bezdomności Zupa na Plantach. Jesteśmy grupą osób z różnych światów, która zaczęła razem działać, chcąc nieco zmienić kawałek świata na lepszy. Są wśród nas wierzący i ateiści, studenci, bezrobotni i pracujący, ludzie różnych zawodów, domni i bezdomni, kobiety i mężczyźni, dzieci i dorośli… Każdy jest mile widziany.


Od września 2018 roku kieruję Fundacją ZUPA, która jest zapleczem instytucjonalnym Zupy na Plantach.

Nie mam prawa jazdy, wolę poruszać się po Krakowie na rowerze. Uwielbiam pizzę i Nutellę.

 

Poniżej trochę informacji w skrócie:

Gdzie pracuję?

 • redaktor naczelny jezuickiego portalu DEON.pl
 • autor książek w Wydawnictwie WAM
 • prezes Fundacji ZUPA

Moje internetowe projekty

Zrealizowane pomysły, na które możesz się natknąć w realu:

 • Torba uśmiechu

Napis na torbie: WEŹ SIĘ UŚMIECHNIJ  i cytat z Franciszka: “Chrześcijanin nigdy nie może być smutny”.

5 - Kopia

 • Książka „Alfabet Franciszka”

Moja pierwsza książka. Inspirujące myśli papieża Franciszka w pięknym wydaniu. Grafiki, które znalazły się w „Alfabecie”, zostały wyłonione w głosowaniu na profilu Franciszek na Facebooku.

grafika7

 •  Kubek „Nie mów, że masz problem”

Pierwszy projekt ceramiczny. Prawdopodobnie najbardziej pozytywny i motywujący kubek do picia kawy na świecie. Jest dostępny tu.

3 komentarze

 1. Hebe
  Hebe · 6 grudnia, 2013 at 19:00:49 · →

  wiele mam pytań ale chyba muszę się nieco zadomowić u Ciebie

 2. Aneta
  Aneta · 29 grudnia, 2013 at 17:16:28 · →

  Mam KUBEK jest wspaniały <3 !

 3. Ania
  Ania · 7 czerwca, 2014 at 00:17:43 · →

  Lubię Cię. Fajny jesteś:)

Leave a Reply