Zupa na Plantach. Jedna niedziela z życia

Zupa na Plantach. Jedna niedziela z życia

Kiedy ktoś nas w Zupie na Plantach pyta czym albo kim my w zasadzie jesteśmy, często odpowiadamy, że to nasze działanie i te nasze spotkania to coś zdecydowanie więcej niż zupa. I za każdym razem, kiedy to mówię, czuję, że brakuje mi słów, że to, co się między nami dzieje na tych spotkaniach jest jakoś nie do opisania słowami.

W tym krótkim filmie chyba udało się uchwycić to, co tak trudno wyrazić. To coś zdecydowanie więcej niż przedświąteczne reklamy wyciskające łzy. Pan Piotr mówi o Zupie i o swoim doświadczeniu bezdomności tak autentycznie i prosto, że serce zaczyna bić mocniej.

Z całego serca dziękuję Panu Piotrowi, który podzielił się tym, czym dla niego jest Zupa i doświadczenie bezdomności. Jakubowi Słabkowi za piękne zdjęcia i montaż. Robertowi Makłowiczowi za odwiedziny i wspólne gotowanie. No i wszystkim, którzy od dwóch lat przychodzą na Celną 5 i na Planty i razem współtworzą na naszym malutkim odcinku bardziej solidarny, wrażliwy i uważny świat.


Jeśli chcecie wesprzeć nasze działania, możecie:

  •  przyjść w każdą niedzielę do Żywej Pracowni w Krakowie (ul. Celna 5, startujemy o godzinie 15:00), razem z nami ugotować zupę i razem z nami iść na spotkanie z bezdomnymi na Planty
  • wesprzeć nasze działania finansowo; dane do przekazania darowizny: Fundacja Zupa | Numer konta: 40 1600 1013 1878 1596 5000 0001 | Bank BGŻ BNP Paribas S.A. | Tytuł przelewu: Darowizna